fundacjahipoterapia fundacjahipoterapia
BLOG

Światowy dzień MPD

fundacjahipoterapia fundacjahipoterapia Rozmaitości Obserwuj notkę 0
Wczoraj (4 września br.) po raz pierwszy odbył się Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.  Choroba ta dotyka 17 milionów ludzi na całym świecie. Kolejne 350 mln ludzi jest związanych z MPD poprzez swoich bliskich albo za sprawą swojej działalności zawodowej czy prospołecznej.

Porażenie mózgowe jest główną przyczyną niepełnosprawności u dzieci . Niestety nie jest to choroba uleczalna, ale dzięki właściwej interdyscyplinarnej rehabilitacji możliwe jest osiągnięcie  maksymalnej sprawności, która pozwoli zmagającym się z MPD na funkcjonowanie w społeczeństwie i w miarę normalne życie.

Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego będzie obchodzony co roku w pierwszy wtorek września - ogólnoświatowa inicjatywa została podjęta, by zwrócić uwagę na rzeczywistość osób zmagających się z porażeniem mózgowym. Tegorocznym hasłem Dnia Mózgowego porażenia Dziecięcego było zdanie – „Zmień ich świat w minutę!”, podkreślające, że nawet niewielki gest ma znaczenie, bo czasem wystarczy drobna pomoc, by chory z porażeniem dziecięcym mógł normalnie funkcjonować.

W ramach wydarzenia w Zagórzu odbył się piknik rodzinny skierowany do dzieci z porażeniem mózgowym, ich rodzin, przyjaciół i terapeutów.

Więcej informacji o Światowym Dniu Mózgowego Porażenia Dziecięcego można uzyskać na stronie -

Fundacja istnieje od jesieni 1989 roku i jest najstarszą ogólnopolską organizacją pozarządową zajmującą się wszelkimi zagadnieniami związanymi z hipoterapią i rehabilitacją konną.Koncentrujemy się na modelu kompleksowej rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych wspomaganej przez hipoterapię oraz terapię rodziny.Naszym głównym celem jest pomoc dzieciom niepełnosprawnym w rozwoju psycho-ruchowym oraz społecznym.

Nowości od blogera